NATURVINI s.r.o.
WINES STAŠKO FAMILY

Zdravý hrozen

Kvalita

VINAŘSTVÍ NATURVINI s.r.o.

v Bavorech se nachází na úpatí Pálavských vrchů. Malebná vinařská vesnička blízko historického města Mikulov se stala základnou pro nové, dynamické vinařství s velkou budoucností. NATURVINI vyrábí vína z tradičních moravských vinic. Cílem vinařství je tvořit vína k jídlu, a proto převažuji vína suchá a nekomplikovaná, směrem ke konzumentům. Vinařství se také specializuje na výrobu originálních marmelád (ovocných pomazánek) z hroznů jednotlivých odrůd, vinného želé, vinné omáčky a hořčice. To vše je originální, domácí, s moravskou recepturou.

FILOSOFIE RODINY STAŠKOVÝCH je tvořit naturalistická vína s pokorou k přírodě.

 

Dobrá vína technologicky čistá a nekomplikovaná pro Vás – milovníky vína.

Vinařský rod Staškových

PATRIK STAŠKO

My, Staškovi, pocházíme z obce Vinné na východě Slovenska. Víno máme prostě v krvi. Pro naši rodinu je zdrojem obživy a cestou života již přes 100 let. Já jsem IV. generací, která v této tradici pokračuje. Svou první vinici jsem vysadil, když mi bylo 12 let přesně v místě, kde v roce 1867 založil první rodinný vinohrad praděd Michal. První víno jsem sám zvládl krátce po svých 17. narozeninách.
Studia vinařství a vinohradnictví mě zavála na jižní Moravu. Pracovní vinařské a obchodní zkušenosti jsem poté sbíral doma, v Austrálii a v Londýně. A nakonec jsem se zamiloval do mé ženy Michaely z Moravy, se kterou jsme se usadili v Bavorech kousek od Mikulova.
V roce 2010 jsme založili vinařství NATURVINI s.r.o. a o dva roky později jsme si udělali radost svými prvními vinicemi. Vědomosti a praktické zkušenosti předávám dvěma synům – Michaelovi a Jurajovi. Věřím, že budou s hrdostí a láskou pokračovat v moravsko-slovenském vinařském umění a řemesle.

Michaela

Michael

Děda Jirka

Patrik

Juraj

Děda Rudolf

„Chceme, aby každé naše víno vyjadřovalo náš osobní postoj k životu, sepětí s přírodou a osobitost jižní Moravy a Pálavy.“

 

„Máme rádi svoji práci.“